TV1-CHANNEL Televizioni i parë i qytetit të Shkodrës

Aktualitet

Fuga: Korrupsioni në universitete nuk zgjidhet me policë por me politika

Profesori i njohur Artan Fuga thotë se korrupsioni në universitete nuk zgjidhet me policë por me politika. Fuga: Bindja ime që ndava me studentët është se...

Politikë

Eurodeputetja që u shpall “non grata”: Në Shqipëri po bëhet spastrim...

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocharous, e shpallur person “non grata”, ka akuzuar qeverinë shqiptare para deputetëve të Parlamentit Europian për vrasjen e Kostandinos Kacifa duke...

Sport

Kupa e Republikes ne xhudo, shkelqen Vllaznia dhe familja “Shkoza”

Diten e Shtune, me mbeshtetjen e Federates Shqiptare te Xhudos , ne kryeqytet u zhvillua  zhvillua Kupa e Republikës ku ekipi i Vllaznise shkelqeu. Sportistet...

Kulturë

Nga Dua Lipa tek Inva Mula, shqiptarët e famshëm koncert në...

Shqiptarët me famë ndërkombëtare do të mblidhen së bashku për një koncert madhështor në datë 19 janar në orën 20:00 në teatrin ‘Argentina’ të...

Sociale

Pengesa për kurim jashtë vendit e Musa Baculit, psikologia shkodrane ndërhyn...

Psikologia Antonjeta Pero nderhyn per pajisjen me pasaporte te 15- vjeçarit Musa Baculi! Pero per Tv1 Channel tha se ka kontaktuar sekretaren e ministrise se...

Shëndetësi

Ja çfarë ndikimi ka pirja e kafesë në zemrën tuaj

Shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se pirja e rregullt e kafesë shkakton rrahje të tepërta të zemrës. Ky studim është publikuar nga shkencëtarët në...