Tuesday, July 16, 2024
HomeKronikaVitrina e librit

Vitrina e librit

-

Botime te reja interesante i janë shtuar Vitrines Javore te Librit, ku dominojne ato te autoreve te huaj. Romani “Misteret e Klares” autores Ellen Marie Wiseman i eshte kushtuar nje dashurie te zjarrte dhe nje jetee te prere ne mes, duke na treguar se deri ku mund te arrije njeriu për te mbrojtur gjene me te shtrenjte ne jete: dashurine.
Richard Carlson vjen ketë here me librin “ Mjaft menduat filloni te jetoni” , me këshilla se si te gjejme celesin e lumturise dhe menyren e duhur qe cdo situate ta kthejme ne pozitive për jeten tone.
Romanin “Te gjitha te metat qe dashuroj tek ti” i autores Anna Premoli rezervon për lexuesit emocione te bukura teksa behen pjese e nje historie dashurie te mbushur me dhimbje, vuajtje e cila eshte e destinuar te kaloje ne dicka shume me te ndelikuar dhe emocionuese
Realizem, figuracion fin, personazhe qe te mbeten ne mendje, pak trishtim, emocione dhe vertetsi psikologjike , kjo eshte vepra e fundit e Jojo Moyes. Romani “ Nje plus nje” paraqet nje romance joshese e te pazakonte te lidhjes mes dy shpirterave te humbur ne rrethanat me te veshtira te jetes.
Për te gjithe te pasionuarit pas gatimit kane mundesine te lexojne receta te pafundme ne librin “ Jeto Dashuro Ushqeu”. Liber ky i cili vjen si nje dedikim për familjen e autorit ne veçanti motres dhe mamit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts