Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetShperdorimi i ujit te pijshem

Shperdorimi i ujit te pijshem

-

Uji i pijshëm në Shkoder shpërdorohet gjatë stinës së verës. Është vetë ndërmarrja e ujësjellës – kanalizime që e pranon zyrtarisht një fakt të tillë, ndonëse nuk di të japë zonat konkrete ku fenomeni është më i theksuar. Megjithatë rastet që goditen janë të pakta dhe shkak bëhet mungesa e legjislacionit, për të cilin po punohet që të hartohet i plotë. Ligji bën sipas drejtorit Mark Molla të çalojë edhe puna e task – forcës.

Një ndër arsyet kryesore që uji shpërdorohet është edhe mungesa e matësave në shumë familje Shkodrane.

Ndëshkimi i lidhjeve të paligjshme në banesa dhe subjekte private mbetet sfida kryesore e ndërmarrjes së ujësjellësit veçanërisht gjatë stinës së verës, ku konsumi i ujit dyfishohet.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts