Saturday, July 20, 2024
HomeSportShkodranet “mes” Gjermanise dhe Italise

Shkodranet “mes” Gjermanise dhe Italise

-

Shkodra do te ndahet ne dy pjese per shkak te kampionatit europian te futbollit. Qyteti I njohur per tifozerine e zjarrte te Vllaznise por edhe per perkrahjen e gjere te Gjermanise dhe Italise do te perjetoje nje mbremje ndryshe ne cerekfinalet e kampionatit. Ata shprehen se kombetarja e tyre e zemres, Shqiperia u largua me dinjitet dhe tashme do te mbeshtetesin panzerat dhe azuret. Nderkohe komentojne edhe ndeshjet e tjera ku ka interes mjaft te madh.

Te gjithe syte e botes jane tek ndeshja mes Gjermanise dhe Italise per shkak se keto dy skuadra konsiderohen si pretendente kryesore per te fituar trofeun. Historia flet per Italianet te cilet perhere kane rezultuar macja e zeze per panzerat dhe ky fakt eshte ne favorin e tyre. Nderkohe gjermanet e Lev vijne me moralin lart pasi jane kampionet e botes ne fuqi dhe ne perberje kane individ mjaft te mire.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts