Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetPas 20 korrikut nisin aplikimet ne universitete

Pas 20 korrikut nisin aplikimet ne universitete

-

Vjeshta do t’u japë një tjetër shanc maturantëve të cilët nuk arritën të marrin notë kaluese në provimet e maturës shtetërore. Datat do të përcaktohen nga ministria e arsimit.

Deri në datën 7 korrik, agjencia kombëtare e provimeve duhet të ketë përfunduar korigjimet e testeve.

Aplikimet në universitete do të nisin pas datës 20 korrik dhe zv.ministria e arsimit Malaj sqaron matutantet për procedurat që ndiqen në këtë proces.

Maturatët janë njohur me rezultatet e provimeve të lëndëve me detyrim dhe AKP po korigjon testin e lëndëve me zgjedhje.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts