Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetPlotesimi i formularit A1Z

Plotesimi i formularit A1Z

-

Prej të mërkurës së 13 Korrikut maturantët e para vitit 2016 do të kenë një shanc të dytë për studimet e larta universitare, përmes plotësimit të formularit A1Z. Anila Puka specialiste pranë Drejtorisë Arsimore Rajonale Shkoder shpjegon procedurat që çdo aplikues duhet te ndjeke.

Por sa eshte numri i maturanteve që kanë aplikuar në mundësine e parë?

Ky shanc i dyte aplikimi vlen edhe per te gjithe ato të rinj qe aktualisht vazhdojne studimet ne nje nga programet ne universitet dhe duan te ndryshojne dege. Në këtë rast mjafton të bëjnë ç’regjistrimin dhe te paraqiten pranë shkollës se mesme ku kanë mbaruar me dokumentacionin e nevojshëm.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts