Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetÇmimet e kripura te biletave

Çmimet e kripura te biletave

-

Çmimet e kripura të kompanive të fluturimit kanë ulur ndjeshëm lëvizjet e qytetarëve jashtë Shqipërie. Sezoni i verës njihet ndryshe edhe si periudha e çmimeve të “çmendura”, pasi ndikon ardhja e emigranteve dhe pushimet, ku një biletë shkon deri edhe në 500 euro për muajin gusht. Kjo rritje që nuk ndodh në asnjë vend të rajonit apo më gjërë, vjen si pasojë e monopolit të disa linjave thonë operatorët turistik.

Qytetarët që duan të vizitojnë të afërmit e tyre në Itali apo Greqi, zgjedhin linjat tokësore.

Vetë qytetaret shprehen te pakenaqur me kete rritje te cmimeve duke i privuar nga udhetimet.

Agjensit e udhetimeve sugjerojne qe per te shmangur te tilla abuzime prenotimi i biletave te behet disa muaj me pare, deri ne nderhyrjen e nje rregullatori ne treg qe do te frenonte te tilla fenomene.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts