Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetRikthehet uji i pijshem per Jubanin

Rikthehet uji i pijshem per Jubanin

-

Fshati Juban në njësinë administrative të Gurit të Zi është në prag të furnizimit normal me ujë të pijshëm. Ndërmarrja e ujësjellës – kanalizime ka bërë pastrimin e dy rezervuarve, duke ndërruar pajisjet e dala jashtë funksioni, si dhe duke klorifikuar ujin që parashikohet të furnizojë 2800 frymë.

Pas rikthimit të ujit në këto familje, do të nisë më pas faza e dytë ajo e vendosjes së matësave dhe shkëputja e lidhjeve të paligjshme që janë prezente në këtë zonë.
Lidhur me shkaqet e mungesës së ujit prej vitit 2000 në këtë njësi vendore, ku që prej përfundimit të investimit përherë uji ka ardhur me faza, Pema përgjigjet.
Një nga kërkesat e ndërmarrjes së ujësjellësit për këto banorë është që uji të mos shpërdorohet për vaditje, pasi në të kundërt çdo gjë do të kthehet si më parë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts