Saturday, December 2, 2023
HomeSportVellezerit Lekndreaj shkelqejne ne kombetare

Vellezerit Lekndreaj shkelqejne ne kombetare

-

Kombetarja e 20 vjecareve te basketbollit shqiptar ka marre pjese ne kampionatin europian qe u zhvillua per rreth 3 jave ne Greqi. Pjese e lojtareve te grumbulluar ishin edhe dy basketbollistet e Vllaznise, vellezerit Dode dhe Daniel Lekndreaj. Gjate gjithe fazes eleminatore ata ishin pjese e formacionit te pare duke marre vleresime te medha per paraqitjen e tyre. Ne total, kombetarja zhvilloi 6 ndeshje.

Ndeshja me e veshtire dhe me e vecante ishte ajo me Greqine

Ne 6 ndeshjet qe zhvilluan, ata moren pergezime jo vetem nga specialistet shqiptare por edhe ata te huaj, por kjo sipas tyre shton detyrimet per tu stervitur edhe me shume.
Por kush I ka pergatitur keto dy talente per te arritur deri ketu ?

Vellezerit Lekndreaj kane lujtuar nje rol mjaft te rendesishem edhe gjate sezonit te kaluar me Vllaznine ku u shpallen kampion shqiperie.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts