Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetVau Dejes, Rekrutimi i Ushtareve Profesioniste

Vau Dejes, Rekrutimi i Ushtareve Profesioniste

-

Dita fillon me oren e përgatitjes fizike ! Ketu ne Batalionin e Kembesorise Vau Dejes, gjithçka programohet dhe zhvillohet me standartet e NATOS. Ka marre pjese ne shume operacione paqeruajtese, ne Bosnje dhe Afganistan. Aktualisht ka filluar fushaten e rekrutimeve te ushtareve profesioniste, qe vazhdon deri me 15 shtator.

Ushtaret profesioniste ketu mund te behen oficere karriere:
Kriteret qe duhet te plotesojne janë te realizueshme për shume te rinje dhe te reja:

Anetarsimi i Shqiperise ne NATO, ka krijuar kushte për
(sinkron – Ali Mali / Komandant i Batalionit Vau Dejes
Ne ketë repart eshte garantuar nje jete aktive për te gjithe efektivin sipas kushteve te ushtrive te vendeve aleate te NATOS.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts