Sunday, July 21, 2024
HomeAktualitetRruga e Gjegjanit pa mirëmbajtje

Rruga e Gjegjanit pa mirëmbajtje

-

Mungesa e investimeve nw vijimsi pwr segmentin rrugor Fushe Arrez- Gjegjan-Mirdite I cili s’fundmi ka mbetur dhe pa mirmbajtje, ka shkaktuar reagimet e ashpra tw kreut tw bashkisw sw Pukws, Gjon Gjonaj I cili sic thot vete wshtw I detyruar qw cdo ditw tw pres ankesat e banore tw zonave qw pwrshkon kjo rrugw….

Segmenti rrugore I Gjegjanit I njohur si rruga e vdekjes prej 22 qershorit ka mbetur pa mirmbajtje teksa po shkon drejt bllokimit total te qarkullimit per shkak te amortizimit te tejskajshem. Edhe pse ne kete rruge jane shenuar aksidente historike, askush nuk ka marr mundimin per te ndryshuar kete gjendje. Banoret e zones me te madhe rurale ne rrethin e Pukes gjithnje ankohen ne bashki per gjendjen e kesaj rruge teksa kjo e fundit nuk ka pergjegjesi per aksion nacional.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts