Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëTe majtet dhe te djathtet perplasen ne Lezhe

Te majtet dhe te djathtet perplasen ne Lezhe

-

Të majte dhe të djathtë në Keshillin Bashkiak të Lezhës, kanë lëshuar akuza të ndërsjellta mbi administratën e qarkut, prefekturës dhe bashkisë. Sipas Agustin Markut këshilltarët demokrat janë kthyer në avokat të bashkisë për shkak se
kjo e fundit është e mbushur me militant partiak.

Në përgjigje të akuzave të të majtëve, keshilltari Paulin Marku pohoi se edhe administratata e këshillit të Qarkut dhe Prefektures janë po aq politike sa edhe administrata e bashkisë Lezhe.

I gjthe debati lindi nga mungesa e kryetarit të bashkise në mbledhjet e Keshillit bashkiak. Me 10 Gusht bëhet 1 vit nga
mbledhja e pare e ketij keshilli dhe kryetari Fran Frrokaj nuk ka qënë asnjëhere i pranishëm.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts