Tuesday, July 16, 2024
HomeSport“Loro Boriçi” eshte gati

“Loro Boriçi” eshte gati

-

Punimet e nisur nje vit me pare kane perfunduar dhe tashme “Loro Borici” eshte i gatshem per te pritur ndeshjet e nivelit kombetar dhe atij nderkombetar. Te gjitha investimet ne ambjentet e brendshme jane finalizuar dhe presin vetem diten e prerjes se shiritit ndersa jashte po vijon procesi i mirembajtjes ne kushte optimale te fushes. Punetoret e stadiumit cdo dite po kujdesen per tapetin qe te jete gati per ndeshjen e pare ate te superkupes se shqiperise mes Kukesit dhe Skenderbeut

Portat jane vendosur prej kohesh e po presin diten qe do te tundet rrjeta e pare ndersa eshte instaluar edhe tabela elektronike

Tribuna e ndertuar nga fillimi e qe ka zevendesuar godinen e vjeter qe rrezikonte shembjen, ka marre nje pamje madheshtore e moderne.

Pas ndeshjeve te kombetares, stadiumi do t’i dorezohet bashkise dhe kryebashkiakja Ademi thote se po vijon bashkepunimi me FSHF deri ne mbylljen e procesit.

Ndeshja e pare qe do te luhet ne “Loro Borici” eshte ajo e superkupes ndersa me pas kombetarja shqiptare do te zhvilloje edhe dy ndeshje te tjera me Marokun dhe Maqedonine me 31 gusht dhe 5 shtator. Nderkohe Vllaznia duhet te prese nisjen e sezonit me 7 shtator qe te inaguroje perballe tifozeve te saj stadiumin te cilin po e pret prej kohesh.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts