Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetRozafa mjaft e preferuar nga te huajt

Rozafa mjaft e preferuar nga te huajt

-

Për kalane Roza ky vit ka qene i begate sa i perket numrit te vizitoreve. Drejtuesit e Sektorit te Arkeologjise prane Drejtorise Rajonale te Kultures, pohojne se ajo vazhdon te mbetet nder objektet me te preferuara për turistet e huaj ne Shqiperi. Deri tani e kane e kane vizituar afro 30 mije vizitore ku:

Agjensite turistike te Shkodres dhe ato te Malit te Zi, e kane perfshire kalane Rozafa ne krye te guides se tyre për turistet e huaj, te cilet janë nga shume vende te Evropes:

Perjashtim nga biletat për te vizituar kalane Rozafa behen ne ditet e aktiviteteve zyrtare si dhe ne ato qe planifikon Ministriae Kultures sipas kalendarit. Ndersa për shkollat ka nje procedure tjeter, qe duhet zbatuar:

Pavaresisht se gjate veres numri i vizitoreve eshte me i shumte, kalaja Rozafa eshte nder ato objekte te rendesishme te identitetit tone kombëtar qe pret vizitor gjate gjithe vitit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts