Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetKoncert i Larmishem ne Plazhin e Velipojes

Koncert i Larmishem ne Plazhin e Velipojes

-

Me ketë pershendetje te koordinatores e zyres se informimit te Bashkimit Evropian Shkoder, ka filluar ne Velipoje koncerti kushtuar Dites Nderkombetare te Rinise. Kjo veprimtari ishte nje dhurate për pushuesit ne Velipoje, nga zyra e informimit te BE-se ne bashkëpunim me shkollen e mesme artistike “Prenke Jakova . Për ketë ishte zgjedhur fillimisht nje buqete kengesh shkodrane, te interpretuara nga kengetare te rinje te talentuar, te cilet u ndoqen me interesim nga publiku:

Por pjese e këtij koncerti ishin edhe interpretime te muzikes se huaj, qe ia shtuan larmine aktivitetit për Diten Nderkombetare te Rinise.

Te pranishmit janë pershendetur edhe nga administratori i njesise administrative te Velipojes, Mark Laloshi. Pasi ai ka falënderuar për ketë veprimtari dhe interesimin qe tregohet për rinine, u eshte drejtuar pushuesve duke i siguruar për kushte gjithnje me te mira pushimi ne Velipoje:
(sinkron – Mark Laloshi / Administrator i Velipojes
Kocerti për Diten Nderkombetare te Rinise, ka vazhduar deri ne oret e vona te mbrëmjes mes nje atmosfere argëtuese për pushuesit e shumte ne plazhin e Velipojes.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts