Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetAdemi: Nuk e kemi harruar Dukagjinin

Ademi: Nuk e kemi harruar Dukagjinin

-

Kryetarja e Bashkise Shkoder, Voltana Ademi, thote se nuk jane lene ne harrese njesite administrative ne zonat e thella malore siç jane ato te Dukagjinit. Ajo beri te ditur se se shpejti do te nderhyhet ne keto njesi per rregullimin e rrugeve, pasi gjendje e tyre eshte mjaft e rende, me qellim qe te mos krijohen situata te renda gjate demerit kur keto zona rrezikohen te izolohen ge Debora.

Do te nderhyhet edhe ne objektet tjera, qe kane te bejne me parandalimin e demeve qe shkaktojne perrenjte e shumte qe ka ajo zone:

Gjithashtu, pergatitjet per te perballuar gjendjen qe krijohet nga Debora ne zonat e thella malore, sipas drejtuesve te Bashkise Shkoder, konsistojne edhe ne ngritjen e shtapit te emergjencave civile dhe plotesimin ne mjetet me te nevojshme per te qene gati ne çdo moment.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts