Wednesday, December 6, 2023
HomeSportSi u transformua “Loro Borici”

Si u transformua “Loro Borici”

-

Ky ishte stadiumi “Loro Borici” perpara me shume se 1 viti.

Tribuna te demtuara, stola te thyer, godina kryesore ku ishin zyrat e klubit ishte kthyer ne nje rrenoje ndersa ambjentet perreth te ngjanin me nje stadium ne zonat e luftes.

Sot gjithcka ka ndryshuar dhe “Loro Borici” eshte tashme nje stadium modern. Tribunat jane rinovuar, ajo qendrore dhe 3 te voglat jane ndertuar nga e para me te gjitha kushtet bashkekohore.

Fusha qe dikur permbytej sa here binte shi, eshte ngritur me lart, jane hapur kanalet kulluese dhe tapeti I vendosur perballon edhe reshjet e dendura.

Ne zonen afer tregut ku deri dje ishte nje vend grumbullim mbeturinash sot jane ndertuar tribunat e vogla ndersa perreth stadiumit eshte krijuar nje shetitore e vogel.

Ky eshte transformimi rrenjesor I ndodhur ne “Loro Borici”,nga nje germadhe ne nje impjant sportive modern. Ndeshja e pare zyrtare do te jete e kombetares shqiptare me Marokun ku rreth 16 mije tifoze kuqezi do te inagurojne stadiumin. Serish ka skeptic por pergjigjia me e mire per ta eshte puna e bere…

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts