Saturday, July 20, 2024
HomeAktualitetBie shtylla elektrike

Bie shtylla elektrike

-

5 turist nga Italia të cilët kanë ardhur në Shqipëri përmes kroacisë kanë shpëtuar mrrekullisht, pasi një kamion ka rrëzuar shtyllen elektrike në afërsi të urës së vjetër të Bunës. Për pasoj shtylla e improvizuar e cila furnizon me energji elektrike banorët e zonës ka rënë mbi automjetin e turistëve duk I shkaktuar dëme materjale. Banorët e zonës shprehen se kjo është hera e dytë në një kohë të shkurtër dhe se askush nuk kujdeset për riparimin e defekteve….

Banorët e komunitetit rom e egjyptian që jetojnë në afërsi të urës së Bunë sndjehen të braktisur nga të gjithë pasi sipas tyre askush nuk kujdeset. Rastet e dëmtimit të shtyllave elektrike në këtë zonë kanë vënë në rrezik jetën e banorëve të zonës e sidomos fëmijëve. Ata kërkojnë ndërhyrje për përmirësimin e kushteve të jetes së tyre.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts