Monday, December 11, 2023
HomeSportVllaznia mundet edhe nga Zyrihu

Vllaznia mundet edhe nga Zyrihu

-

VLLAZNIA KA HUMBUR EDHE NDESHJEN E DYTË NË KUALIFIKUESET E CHAMPIONS LEAGUE, TEKSA KËTË HERË PËRBALLË KISHTE ZVICERANËT E ZYRIH .RIVALET E SHKODRANEVE ARRIJNË TË SHËNOJNË SHUMË SHPEJT, QË NË MINUTËN E 6-TË ME ANË TË UILLI QË SHËNON ME PENALLTI. NË PJESËN E PARË TË TAKIMIT NUK KA MË GOL, POR ASHTU SI NË NDESHJEN E PARË, VAJZAT SHKODRANE PËSOJNË NË FUND EDHE DY GOLA TË TJERË. PIUBEL NË TË 85-TËN MINUTË DYFISHON REZULTATIN, NDËRSA UILLI I DËRGON SHIFRAT NË 3-0 DUKE “VULOSUR” HUMBJEN E DYTË. VLLAZNIA MBAN VENDIN E FUNDIT NË GRUPIN 5 KUALIFIKUES DHE NDESHJEN E ARDHSHME E LUAN NDAJ SLOVAN BRATISLAVËS. NE DY NDESHJE VAJZA SHKODRANE KANE NJE GOLAVARAZH PREJ 9 GOLAVE TE PESUAR DHE VETEM 1 TE SHENUAR.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts