Monday, December 11, 2023
HomePolitikëLSI Lezhe 12 vjetori

LSI Lezhe 12 vjetori

-

Lsi në Lezhë ka zgjedhur që 12 vjetorin e themelimit si force politikë ta festojë me moshen e trete.
Të pranishëm në alktivitetin e organizuar për këtë rastë iahin ish kryetari i bashkisë së Lezhës Viktor Tushaj, deputeti Gjovalin Kadeli dhe të rinjët e LRI.
Në fjalën e tij Tushaj tha se LSI është në sherbim të çdo brezi. Mosha e tretë tha ai meriton shume me teper se kaq për shkak të kontributit që ka dhene për Lezhen por edhe për të gjithe shqiperinë.

Deputeti Gjovalin Kadeli tha se në 12 vite ekzistencë LSI ka treguar stabilitet ne sherbimin ndaj vendit. LSI shtoi ai është mesazhi me i mirë i konsensusit dhe sherbimit ndaj qytetareve.

LSI e ka konceptuar festen e 12 vjetorit të themelimin dukë i sherbyer komunitetit dhe shtresave në nevojë. Qëllimi i aksionit qytetar “Përgjegjësi Sociale’’ është që anëtarët dhe mbështetësit e LSI-së të gjenden pranë qytetarëve

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts