Tuesday, May 28, 2024
HomePolitikëM.Madhe, LSI prane personave me aftesi ndryshe

M.Madhe, LSI prane personave me aftesi ndryshe

-

LSI ne Malesi te Madhe, 12 vjetorin e ditëlindjes se saj ua ka kushtuar ndihmes ndaj personave me aftesi te kufizuar. Te zgjedhurit ne forumet e kesaj partie, anetare dhe aktiviste, kane vizituar familje te kesaj kategorie, ku me ketë rast u janë derguar dhurata nga ana e tyre. Githçka ka qene e koordinuar nga Deputeti i LSI-se për Qarkun e Shkodres, Agron Çela, i cili ditëlindjen e LSI-se ne ketë Qark e konceptoi me organizime prane njereve ne nevoje.

Kryetari i LSI-se ne Malesine e Madhe, Sytki Ndrecaj, tha se anetaret e dhe aktivistet e kesaj partie ne 12 vjetorin e ditëlindjes se LSI-se kane shperndare dhurata ne familjet e personave me aftesi te kufizuar ne qytetin Koplikut dhe ne fshatrat Permal,Sterbeq, Kaldrun, Reç, Koplik i Siperm, Polvare Kaldrun e tjere.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts