Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikë400 anetaresime te reja ne LSI Lezhe

400 anetaresime te reja ne LSI Lezhe

-

Inagurimi i ambjenteve të reja të levizjes socialiste për Integrim në rrethin e Lezhës kanë nisur me kembë të mbarë, ndërsa 400 të rinj dhe të reja ju bashkuan kësaj force politike. Ceremonia e organizuar me këtë rast ka qënë e veçantë ku bashke me urimin për një rrugëtim të mbarë drejt 2017-es, ketyre të rinjve ju shpërndanë kartat e anëtarësisë nga kreu i kësaj force politike për Lezhën, Viktor Tusha. Duke falenderuar të gjithe kontributorët e rritjes së kësaj force politike, në fjalën e tij Tushaj u ndal tek momenti i rendësishëm që ka përpara LSI-së, që janë zgjedhjet për strukturat e reja drejtuese.

Zyrtarisht LSI ka shpallur datën e zgjedhjeve për kreun e kësaj force politike, që do të jetë 6 Nëntori. Zyrtarisht në garë janë Ilir Meta dhe Shezai Rrokaj, por deri në fund të shtatorit çdo gjë është e hapur dhe garës mund t’i shtohen edhe të tjerë emra. Me parimin një anëtar një votë do të dalë kryetari i ri i LSI-së për Shqipërinë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts