Thursday, November 30, 2023
HomeSportHebaj: Eksperienca ne Kroaci me ndihmoi shume

Hebaj: Eksperienca ne Kroaci me ndihmoi shume

-

Ne ate 90 minutesh shume te mire perballe Flamurtarit, nje 18 vjecar mori duartrokitje pa fund nga tifozet shkodran, trajneret por edhe specialistet e futbollit. Ai ishte nje fetyre e re per te gjithe aq sa krijoi habi ne fillim por trajneri Cungu I besoi sulmin dhe ia shperbleu me gol. Rubin Hebaj, ne ndeshjen e pare si startues shenoi por beri edhe nje paraqitje mjaft te mire pavaresisht mungeses se experiences.

18 vjecari per disa muaj ishte pjese e ekipit te Rijekes ne Kroaci sebashku me dy lojtaret e kombetares Odise Roshi dhe Bekim Balaj. Ai u rikthye tek Vllaznia ku menjehere spikati per talentin dhe stafi drejtues I ofroi nje kontrate ne ekipin e pare. Nje lojtar me potencial te jashtezakonshem, ne nje moshe shume te re, qe ka gjithcka per tu bere I madh por tashme duhet te ule koken dhe te punoje fort per te arritur majat.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts