Wednesday, July 17, 2024
HomeSportDe Biasi shpall listen per sfidat me Lihtenshtenjin dhe Spanjen

De Biasi shpall listen per sfidat me Lihtenshtenjin dhe Spanjen

-

Në konferencën për shtyp përpara sfidave me Lihtenshtenjin dhe Spanjën trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi tha se të dyja sfidatat janë shumë të rëndësishme per Shqipërinë ne rrugën drejt botërorit “Rusi 2018”. De Biasi tha se sfida më e rëndësishme do të jetë ajo e 6 Tetorit kundër Lihtenshtenjit ku kombërarja do të synojë maksimumin e pikëve. Për sfidat me Lihtenshtenjin dhe Spanjën janë në dispozicion 26 lojtarë. Për lënjen jasht të Gashit, De Biasi tha se ka zgjedhur lojtarë të përshtatshëm për projektin, futbollistë të rinj si Manaj, Grezda e Latifi që janë e ardhmja e skuadrës

Portierë; Berisha, Hoxha, Shehi

Mbrojtës; Aliji, Gjimshiti, Mavrja, Hysaj, Agolli, Veseli

Mesfushore; Memushaj, Kace, Lila, Latifi, Basha, Grezda, Roshi, Kukeli, Lenjani, Hyka, Xhaka, Abrashi,

Sulmues; Balaj, Cikalleshi, Sadiku, Llullaku, Manaj.

Grezda dhe Latifi grumbullohen për herë të parë në kombëtare, ndësa Lullaku rikthehet pas një kohe të gjatë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts