Saturday, March 2, 2024
HomeSportNis kampionati I boksit per te rinj

Nis kampionati I boksit per te rinj

-

Per 3 dite me radhe ne Shkoder do te organizohet kampionati I boksit per te rinj. Ne turneun qe po zhvillohet ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” marrin pjese disa ekipe me 38 sportiste por ajo qe bie ne sy eshte pjesmarrja e vogel. Vllaznia garon me 4 boksier dhe objektivi eshte evidentimi I elementit cilesor.

Duke vleresuar kete aktivitet, presidenti I federates se boksit Florent Kalivopuli argumenton edhe pjesmarrjen e vogel te sportisteve.

Ne perfundim te dites se pare, ekipi i Vllaznise arriti 3 fitore ne 3 perballje. Agron Muriqi, Andrea Demaj dhe Esmerald Sylja arriten te fitojne perballe kundershtareve te tyre. Dita finale do te jete me 2 Tetor ku do te shpallen edhe kampionet ne peshat perkatese

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts