Friday, June 21, 2024
HomeSportPerfundon kampionati I boksit per te rinj

Perfundon kampionati I boksit per te rinj

-

Ka perfunduar me fitoren e ekipit te Arenes nga Tirana, kampionati I boksit per te rinj qe u zhvillua ne Shkoder. Per tre dite me radhe ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” rreth 38 boksiere maten forcat me njeri-tjetrin dhe kete te diele u zhvilluan finalet ku u percaktuan edhe fituesit. Ne ceremonine e zhvilluar ne fund te aktivitetit moren pjese presidenti I federates Florent Kalivopuli, drejtues te larte dhe trajner te boksit. Titullin kampion e meritoi ekipi I Arenes qe vinte nga kryeqytetit.

Trajneri Fatjon Sorra shprehet I lumtur per paraqitjen e boksiereve te tij ndersa vlereson rivalitetin.
Ne cmimet individuale shkodrani Agron Muriqi fitoi titullin si boksieri me luftarak ndersa vllaznia si ekip u rendit ne vendin e trete pas Teutes dhe Arenes. Objektivi I kuqebluve eshte shpallja kampion me te rriturit ku jane serish pretendent.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts