Sunday, February 25, 2024
HomeKronikaMasakra e Dajçit

Masakra e Dajçit

-

Kjo është Nëna e Gacalin Kopshtit e tronditur nga lajmi për vrasjen e të birit dhe plagosjen e djalit tjetër. Ngjarje ku mbeten të vdekur 2 person Gacalin Kopshti dhe Arjet Seiti….

Pasi ka qëndruar rreth 30 minuta në lokal, Miklovan Parubi është larguar duke mos shfaqur asnjë shënjë nervozimi e as urrejtje për tu kthyer vetëm 5 minuta më vonë me një kallashnjikov në dorë. Në momentinqë ai ka hyrë në lokal mësohet të ketë thënë “ Do ju vras të gjithëve….

4 persona kanë mbetur të plagosur Aleks Prendi 42 vjec, Ndoc Markaj 35 vjec, Vincens Kopshti 22 vjec dhe Kidas Molla 26 vjec. Te kater personat e plagosur u derguan ne spitalin e Shkodres ku po marrin ndihmen e duhur mjekesore….

Cdo gjë është mister që kanë cuar deri në kryerjen e kësaj vepre penale. Mikolvan Papaj kisht rreth 7 vite që ishte kthyer nga Italia ku mësohet se ka punuar berber, ai ka hapur një lokal në breg të lumit Buna të cilin gjithë zona e frekuentonte edhe personat të cilët mbeten viktima të tij. Me të kryer aktin Miklovan Parubi është larguar nga vendi I ngjarjes mësohet se një person I quajtur Marçe Shpijati është vetë dorëzuar në polici, ku edhe mësohet se ka deklaruar se është personi që ka ndihmuar autorin të largohet pasi ishin shokë. Motivet e ngjarjes nuk dihen, pasi vetë autori ka qenë në të njëtin lokal, nga sa mësohet ata ishin shokë me njëri tjetrin dhe se Miklovan Parubi përvec se njihej si person që kishte problem me drogën dhe alkoolin, nuk njihej si person konfliktuoz në zonë.

Miklovan parubi është arrestuar pas rreth 14 orësh nga ngjarja në afërsi të banesës së tij në një zonë të pyllëzuar. Në momentin e vrasjes ai nuk ka shfaqur rezistencë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts