Tuesday, July 16, 2024
HomeSportVllaznia zhvillon analizen e humbjes

Vllaznia zhvillon analizen e humbjes

-

Ashtu sic kerkoi trajneri Cungu, stafi drejtues i Vllaznise sebashku me futbollistet kane zhvilluar analizen per humbjen ndaj Skenderbeut. Ne takimin e mbajtur me skuadren diten e hene, mori pjese edhe administratori Astrit Gjyrezi. Nga sa mesohet drejtuesit kane kerkuar llogari nga futbollistet per shthurjen qe kane patur gjate gjithe 90 minutave dhe mungesen totale te vemendjes dhe perqendrueshmerise. Duke mos kaluar ne masa ekstreme, ata kane vendosur qe ndeshjen ndaj Skenderbeut ta konsiderojne vetem si nje dite te keqe e ne kete menyre ta lene pas. Sipas faqes zyrtare te klubit Vllaznia, futbollistet kane pranuar pergjegjesine e lojes se dobet te zhvilluar dhe premtuan qe ne ndeshjet e ardhshme te mos perseriten keto gabime. Por kjo nuk ka mbaruar me kaq pasi nje tjeter analize eshte zhvilluar edhe kete te marte. Stafi teknik eshte mbledhur per te analizuar problemet dhe gabimet taktike te lojtareve ne menyre qe te tilla episode te mos perseriten serish. Nderkohe ndeshja e rradhes e Vllaznise eshte per kupen e Shqiperise diten e merkure ne oren 14:00 ndaj Mamurrasit ku do te luhet takimi i dyte.

Previous articleMasakra e Dajçit
Next articleArdian Cela ne Shkoder

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts