Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetDegradon rruga e ndertuar 5 vite me pare

Degradon rruga e ndertuar 5 vite me pare

-

Stina e dimrit rrezikon ta beje te pakalueshme ! E ndertuar jo me shume se 5 vite me pare, rruga e Paçramit qe lidhet me superstraden e Lezhes ne segmentin Mabe, eshte shkatërruar ! Ndonse ishte nje projekt qe perbente objekt hetimi për korrupsion, ne fakt gjithçka u harrua! Demtimi i automjeteve ne keto kushte, konsiderohet si diçka e zakonshme nga banoret e kesaj zone. Ne gjithe segmentin prej 3 kilometra shembjet dhe gropat janë dominuese.

Rruga e Paçramit sherben për lidhjen e disa fshatrave te Bashkise Vau – Dejes, me supersrtraden Lezhe – Shkoder, pa pasur nevoje qe te udhetojne nga rruga e Stajkave me trafik te renduar. Kjo do te behej e mundur duket nderhyre ne riparimin e këtij segmenti si dhe ne asfaltimin e prej nje kilometër te rruges se Pistullit. Ne ketë menyre fshatrat nga Mjeda, Shelqeti, Pistulli dhe deri ne Paçram, do ta shfrytëzonin ketë rruge për tu lidhur me superstraden, duke lehtësuar keshtu edhe trafikun ne rrugen Kryebushat – Vau Dejes.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts