Sunday, December 10, 2023
HomeSportSpanjollet fjale te mira per Shqiperine

Spanjollet fjale te mira per Shqiperine

-

Perpara ndeshjes, mediat spanjolle e bene shqiperine nje vend te rrezikshem per kombetaren e tyre duke e lidhur kete me faktin se emigrantet Shqiptare ne Spanje kane imazh jo te mire. U shkrua shume per kushtet skandaloze ne stadiumin “Loro Borici” apo per fushen e “patateve” por sportistet dhe stafi drejtues u perballen me nje realitet tjeter. Pas ndeshjes qe perfundoi me fitoren e spanjolleve, trajneri Lopetegui, mbrojtesi Pique dhe shenuesi I golit te dyte Nolito vleresuan atmosferen e krijuar.

Padyshim qe momenti me kulminant I ndeshjes ishte zevendesimi I Iniestes kur I gjithe stadium u ngrit ne kembe per ta pershendetur, e duartrokiten dhe nuk munguan as thirrjet “Don Iniesta”. Nderkohe edhe gjate gjithe qendrimit ne “Grand Hotel Europa” dhjetra e dhjetra fansa te lojtareve spanjolle sfiduan shiun per te pershendetur idhujt e tyre.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts