Friday, December 8, 2023
HomeAktualitet“Rrugicat qe kërkojnë Bashkinë” !

“Rrugicat qe kërkojnë Bashkinë” !

-

Nuk është fjala për filmin “Rrugicat qe kërkojnë diell”, por për një realitet te perditeshem ne rruget e disa lagjeve te qytetit te Shkodrës, te cilat ne stinën e dimrit behen te pakalueshme nga pellgjet me ujë dhe balte. Ka rreth 30 vite qe këto kërkojnë ndërhyrjen e Bashkisë, siç është rrugica “Bajram Curri” ne lagjen “Ahmet Haxhia”.

Po ne ketë lagje dhe ne ketë gjendje është edhe rrugica e Sheqve, e cila shërben për se paku mbi 100 familje ! Gropa, ujë dhe balte !

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts