Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetKolaudimi, shoferet:Për ne dhjetor te hapen disa pika

Kolaudimi, shoferet:Për ne dhjetor te hapen disa pika

-

Nje defekt nje dite me pare ne sistemin e kolaudimit te automjeteve, riktheu rralle te gjata, por te merkuren gjendja eshte normalizuar.

Për shkak te defektit, Faik Latifi nga Puka u detyrua te vinte për te dyten dite ne Shkoder për kolaudimin e furgonit.

Dhjetori dhe janari janë dy muaj qe rikthejne rralle te gjata te automjeteve edhe me disa dite, për kolaudimin e tyre. Hamit Juka nga Malesia e Madhe, rreth 30 vjet shofer, thote se gjendja njihet e perseritet çdo vit, ndaj ka ardhur koha për nje zgjidhje tjeter:

I këtij mendimi eshte edhe Dush Selimi, i cili ka mbi 40 vite si drejtues mjeti:

Deri ne muajin dhjetor, me përjashtim te rasteve me defekte te mundshme, nuk ka arsye për rralle te gjata. Gjithesesi, nuk përjashtohen individe te veçante qe sjellin automjetet e tyre ketu e krijojne radhe artificialisht, ndersa nuk kane paguar me pare taksat vjetore, edhe pse e kane te qarte se vetem pasi te paguajn taksat kryhet kolaudimi.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts