Sunday, July 21, 2024
HomeSportVolejboll, Vllaznia mundet nga Studenti

Volejboll, Vllaznia mundet nga Studenti

-

Vllaznia ne volejboll per meshkuj eshte mundur nga Studenti kampion ne fuqi. Ne ndeshjen qe u zhvillua ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” te besuarit e trajnerit Mark Krroqi u thyen me rezultatin e pergjithshem 1-3. Kjo sfide ka dhuruar perhere spektakel e sidomos gjate vitit te kaluar dhe i tille ishte edhe takimi I mbremjes se dites se Marte ku Vllaznia e nisi me fitore. Ne setin e pare, kuqeblute triumfuan me veshtiresi me rezultatin 26-24 por nuk arriten qe te tregonin te njejtin nivel ne minutat ne vazhdim. Seti I dyte foli teresisht per miqt nga Tirana, ku fale experiences se lojtareve te tyre fituan 19 me 25.Trajneri Krroqi tenton te ndryshoje dicka tek ekipi I tij ne vazhdim por serish nuk arrijne ti bejne balle skuadres se kryeqytetit. Seti I trete karakterizohet nga nje rivalitet I forte ku dy ekipet fitojne pike njeri pas tjetrit por ne fund Studenti fiton 23 me 25. Ne fund tek Vllaznia ka presion ku lojtaret shkodrane tentojne te cojne ndeshjen ne barazim per te mbajtur serish shpresat per nje kthim te rezultatit. Te besuarit e Mark Krroqit fitojne disa pike rradhazi por nuk mjaftojne per te mundur skuadren nga Tirana pasi fale experiences se tyre arrijne te fitojne edhe setin e trete dhe te gjithe lojen me rezultatin 1-3. Ndryshe nga viti I kaluar, ku Vllaznia synoi titullin kampion kete vit sipas drejtuesve qellimi eshte pjesmarrja ne fazen e play offit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts