Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetMesuesit do te paguhen ne baze te oreve

Mesuesit do te paguhen ne baze te oreve

-

Në bazë të ngarkesës mësimore dhe jo me rrogë bazë. Kjo do të jetë pagesa e re e mësuesve të Shkodres pas një vendimi të dalë nga ministria e linjës dhe drejtoria arsimore. Por një gjë e tillë kundërshtohet nga sindikata e arsimir që e quan të papranueshme dhe kërkon anullimin e saj.

Deri javën e ardhshme i është lënë afat ministrisë të reagojë, në të kundërt do të ketë lëvizje sindikaliste. Vendimin ata e quajnë me prapavijë politike që synon ulje të pagave dhe shtim të numrit të mësuesve në shkolla.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts