Sunday, July 21, 2024
HomeSportNje person humb jeten nga treni

Nje person humb jeten nga treni

-

Një 74 vjecar është gjetur I vdekur në shinat e trenit në vendin e quajtur Ura e Kirit. Nga hetimet paraprake rezulton se personi në fjalë I quajtur Nikë Hasanaj ka nderruar jete si shkak I përplasjes nga treni dhe nga dëmtimet ë mëdha ka vdekur në vend. Nga sa mësohet treni I fundit që ka kaluar nëpër segmentin hekurudhor eshte ai I linjes Shkodër-Lezhë dhe kjo sjell dyshimet se personi në fjalë të ketë gjetur vdekjen një natë më parë. Nderkohe ne anen tjeter policia ë Shkodres e cila ka mbërritur në vend ngjarje ben te ditur se shkak I vdekjes së 74 vjecarit të ketë qenë shtypja në kokë dhe në pjesë tjera të trupit nga treni. Uniformat blu njoftojne se sinjalizimi este bere në sallën operative në orën 7 e 40 minuta të mëngjesit të se Martes se një shtetas është I vdekur mbi shinat e trenit. Kjo zone konsiderohet si shume e rrezikshme per jeten e qytetareve pasi fare prane shinave jane banesat ndersa femijet luajne cdo dite aty. Per shkak te pakujdesit kryesisht te automjeteve shpesh here jane regjistruar aksidente ndersa problem jane edhe mbikalimet e paligjshme.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts