Saturday, March 2, 2024
HomeAktualitetFurnizimi me dru zjarri për dimer

Furnizimi me dru zjarri për dimer

-

Pas dates 1 nentor shpresohet qe ne Shkoder te filloje furnizimi i qytetareve me dru zjarri për periudhen e dimrit, me nje sasi qe arrine ne 6000 meter stere. Ato do te priten kryesisht ne pyjet Shoshit:

Po detyra e Inspektoriatit Shteteror te Pyjeve, cila eshte ne ketë rast ?

Duke filluar nga viti i ardhshem, prerja e druve te zjarrit nuk do te behet më me tendera, por nga vete Bashkia:

Ndersa lidhur me zbatimin e moratoriumit te ndalimit te gjuetise, Ndou paralajmëroi se kontrollet janë te perditsshme, dhe do te vazhdojne penalizimet ashtu si para pak diteve ne zonen e Vau Dejes, ku u ndeshkuan tre gjuetare.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts