Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitet“Lufta ndaj drogës kërkon angazhim frontal”

“Lufta ndaj drogës kërkon angazhim frontal”

-

Lufta ndaj drogës nuk është vetëm detyre e policisë, por e gjithë shoqërisë dhe e institucioneve. Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luam Rama, thotë se kjo duhet te jete linja kryesore e një veprimtarie frontale kundër drogës. Ai shprehet se i beson policisë ne ketë lufte, por i duhet dhëne gjithë mbështetja e nevojshme politike:

Luan Rama i ka quajtur anonime ato portale qe kane shkruar se ai ka mosmarrëveshje me Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Rama tha se ka marrëdhënie shume korrekte mes tyre, dhe se qëndrimet e tij ndaj projektligjit për kamrat e sigurisë ne mjediset publike kane çuar ne përmirësimet e duhura:

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, thekson se media apo portalet e ndryshme nuk duhet te shqetësohen kur ka debate ne një mjedis demokratik, e kundërta kur ndodhe përbën shqetësim.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts