Wednesday, December 6, 2023
HomeAktualitetShtepia e familjes së Nënë Terezës

Shtepia e familjes së Nënë Terezës

-

Festa kombëtare e Lumurimit të Nënë Terezës në Shkodër nuk pati asnjë aktivitet. Shtëpia ku familja e nënë terezës jetoj në Shkodër për një kohë të shkurtër gjatë viteve tridhjet ka filluar të dëmtohet. I zoti I shtëpisë Tonin Prela bënë apel që të ndërhyhet pasi muri ka filluar të jap shenjat e parë të dëmtimit….

Në shtëpin muze e cila ndodhet në lagjen Badra të Shkodrës ndodhen disa objekte që I përkasin familjes së nënë terezes, si karrika, tryeza disa orendi tjera apo edhe mulliri I kafës. Vendosja e pllakës në derë u bë në vitin 2010 nga Këshilli Bashkiak I Shkodrës dhe ka qenë I vetmi investim I kryer nga institucionet publike.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts