Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetNdihma për personat ne aftesi ndryshe

Ndihma për personat ne aftesi ndryshe

-

Ndihma ne ushqime, por edhe me veshje ! Ishte ky kontributi i punonjësve te Drejtorise Rajonale te Monumenteve te Kultures dhe Trashegimise Kulturore Shkoder, për paraplegjiket dhe tetraplegjiket.

Kjo drejtori do ta ndihmoje ketë shtrese edhe për frekuentimin e kurseve fales, në gjuhe te huaja, nderkohe qe mirenjohja për ndihmen e dhene nuk kursehet:

Me ketë rast, eshte bere thirrje qe edhe institucionet e tjera ne Shkoder, te tregohen me te kujdesshme për te ndihmuar personat me aftesi ndryshe.

Ne ketë shoqate bejne pjese 135 persona nga Qarku i Shkodres.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts