Thursday, September 21, 2023
HomeAktualitetPerkujtohet lumturimi i Nene Terezes

Perkujtohet lumturimi i Nene Terezes

-

Ne Katedralen e Shkodres u celibrua mesha kushtuar lumturimit te Nene Terezes, 19 tetor 2003. Famullitari, dom Artur Jaku, u kujtoi te pranishmeve se vitet ne vijim, dita e lumturimit do te festohet me ate shenjtërimit, qe eshte 4 shtatori. Ai tha se Nene Tereza tashme eshte identiteti i shqiptareve:

Dom Artur Jaku, me ketë rast i eshte rikthyer edhe njehere 4 shtatorit te këtij viti, kur Papa Françesku e shpalli shenjtereshe Nene Terezen:

Duke u ndalur tek veprimtaria humanitare e Nene Terezes, e cila u be simboli i njerezimit ne ketë drejtim, Dom Artur Jaku, u kujtoi besimtareve se burimi i energjive te saj ne ketë mision ishin besimi tek Zoti dhe lutjet për te varferit dhe te semuret.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,869FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts