Saturday, March 2, 2024
HomeSportI jepet lamtumira e fundit Esat Rakiqit

I jepet lamtumira e fundit Esat Rakiqit

-

Perfaqesues te pushtetit vendor, miq, kolege, sportiste dhe familjar I kane dhene lamtumiren e fundit ish futbollistit dhe trajnerit Esat Rakiqi. Ne homazhet e zhvilluara ne prefekturen e Qarkut te Shkodres ata u pershendeten per here te fundit me nje figure te rralle qe I ka dhene shume sportit shkodran e atij shqiptar.

Per Armando Cungun, Rakiqi ishte nje mesues I mire qe sot duhet te jete shembulli per te gjithe lojtaret e rinj. Ai ka nje kujtim te vecante nga profesori.

Esat Rakiqi u nda nga jeta ne moshen 73 vjecare pasi vuante nga nje semundje e rende. Ai ka qënë futbollist i Vllaznisë në vitet ’60-’70 duke fituar disa trofe me klubin shkodran. Pas karrierës si futbollist, ai filloi punën e trajnerit e zevendestrajnerit, të cilën e kreu për plot 33 vite.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts