Sunday, February 25, 2024
HomeSportVllaznia e nis me hap kampioni

Vllaznia e nis me hap kampioni

-

Vllaznia ne futboll per femra e ka nisur ashtu sic di me mire sezonin e ri futbollistik. Kampionet ne fuqi shenuan plot 7 gola ne ndeshjen e pare te kampionatit duke leshuar sinjale te drejtperdrejta per skuadrat qe duan ti bejne rivalitet. Perballe akademise AAS, trajneri Nikolin Lekaj aktivizoi formacionin me te mire dhe nuk e kishte te veshtire te fitonte. Pjesa e pare u mbyll me fitoren e Vllaznise 3 me 0 ndersa ne te dyten kishte vend edhe per 4 gola te tjere. Ne total kuqeblute fituan me rezultatin 7-0 fale dopjetave te Docit e Gjinit dhe golave te Franjes,Grudes dhe Bajraktarit. Ne fund te ndeshjes trajneri Leka u shpreh I kenaqur me nisjen e kampionatit ndersa tha se Vllaznia nuk I trembet askujt.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts