Saturday, March 2, 2024
HomePolitikëMe 6 nentor LSI ne votime për kryetarin

Me 6 nentor LSI ne votime për kryetarin

-

Diten e diele, date 6 nentor, anetaresia e LSI-se voton për zgjedhjen e kryetarit te kesaj partie dhe te delegateve te Konventes Kombetare. Ne oret mbrëmjes, Komisioni Zgjedhor i LSI për Qarkun e Shkodres, ka shperndare gjithe bazen materiale për qendrat e votimit ne bashkite Shkoder, Vau Dejes, Malesi e Madhe, Puke dhe Fusharrez.

Ndou tha se e gjitha baza materiale si kutite, fletet e votimit dhe procesverbalet, janë sistemuar konform rregullores perkatese, dhe nuk ka pasur asnjë shqetësim nga komisionet qe i tërhoqen. Diten e diele, qe ne oren 08.te mëngjesit, gjithçka do te jete gati për te nisur proçesin e votimit.

Votimi zhvillohet sipas parimit nje anetar nje vote, ku anetaresia e LSI-se do te zgjedhe mes tri kandidaturave, Ilir Metes, Shezai Rrokajt dhe Perparim Spahiut. Votimet mbyllen ne oren 18.00

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts