Wednesday, February 28, 2024
HomeSportKF Vllaznia feston 20 vjetorin

KF Vllaznia feston 20 vjetorin

-

Te drejtosh nje ekip eshte e veshtire e jo me te krijosh nje perandori te vogel e te suksesshme per 20 vjet me rradhe ne futboll. Keshtu ka ndodhur me ekipin e klub futboll Shkodra qe drejtohet nga Taip Piraniqi. Ne pranine e drejtuesve me te larte te futbollit ne vend, ish futbollisteve legjendare, sportisteve actual dhe shume te ftuarve, ky klub festoi 20 vjetorin e krijimit.

Ne ceremonine e organizuar u prezantua nje dokumentar I shkurter I historise ndersa u nderuan me tituj mirenjohje te gjithe ata qe ishin per vite me radhe prane ketij klubi.
Pamje dekorata..

Taip Piraniqi, njeriu qe e lindi dhe e rriti kete klub deri ketu shprehet I lumtur dhe I emocionuar me kete ditelindje te 20-te.

Gjate gjithe ketyre viteve, Taip dhe Rudi Piraniqi kane punuar fort duke nxjerre lojtare te talentuar dhe duke fituar shume tituj. Mjafton te evidentohen lojtare si Antonio Marku, Sindrit Guri, Armando Vajushi apo Elseid Hysaj te cilet jane prodhim I ketij klubi.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts