Saturday, March 2, 2024
HomeSportLekndreaj I dhuron fitoren Vllaznise

Lekndreaj I dhuron fitoren Vllaznise

-

Spektakolare ka rezultuar java e peste e kampionatit te basketbollit per meshkuj per Vllaznine ku perballe kishte skuadren e Teutes. Nje takim me nje rivalitet shume te forte ku fituesi I takimit u vendos vetem ne sekondat e fundit te lojes. Ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” kuqeblute e nisen ndeshjen shume mire duke u shkeputur ndjeshem e si rezultat triumfoi ne 3 periodat e para te lojes. Atehere kur Vllaznia mendoi se e fitoi takimin dhe aktivizoi disa prej lojtareve te rinj, miqt nga Durresi zgjohen duke fituar terren. Ata arrijne te shenojne shume pike e madje duke barazuar shifrat ne 59-59. Ne kete moment ankthi dhe frika per te fituar te takimin kap te dy skuadrat por shpetimi per Vllaznine vjen nga nje talent. Ne sekondat e fundit te lojes, atehere kur te gjithe kishin humbur besimin, Daniel Lekndreaj ben mrekulline.

Trajneri Gjecaj eshte I zhgenjyer me paraqitjen e skuadres pasi ishin ne avantazh me 19 pike ne pjesen me te madhe te lojes.

Ne lidhje me mbledhjen e keshillit bashkiak, ku pika per shperblimin e Vllaznise u shty dy here, tekniku kuqeblu thote

Ndeshja e radhes e Vllaznise eshte me Tiranen ne kryeqytet

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts