Saturday, December 2, 2023
HomeKulturëShfaqje të reja në Teatrin “ Migjeni”

Shfaqje të reja në Teatrin “ Migjeni”

-

Në teatrin “Migjeni” aktualisht ka nisur puna për vënien në skenë të dy shfaqjeve të reja. Monodrama “10 Urdhnimet sipas Roberto Beninit” më regji të Dritan Sjeminit dhe me aktore Rita Gjeken. …

Gjithashtu Teatri Migjeni në bashkëpunim me Teatrin Kombëtar Eksperimental “ Kujtim Spahivogli” në Tiranë po punon për festivalin “Ditët e Çajupit” ku 6 teatro të rretheve të ndryshme të vendit do punojnë të njëjtin tekst “ Pas Vdekjes” e shkruar nga Anton Zako Çajupi në regji të Andi Begollit, dhe me lojën e aktorëve Kristiana Dodja, Jozef Shiroka, Idriza Gjokaj dhe Simon Shkreli. Po kështu projekti për komedinë ….

Me 17 dhjetor do jetë premiera e shfaqjes 10 Urdhnimet, ndërsa me 9 dhjetor komedia e Çajupit. Këto dy shfaqje mbyllin kështu edhe fazen e premierave për vitin 2016 në Teatrin “ Migjeni” të Shkodrës.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts