Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetShtohen rastet me infarkt!

Shtohen rastet me infarkt!

-

Ndryshimi I menjehershem I temperaturave ka rritur rastet e infarkteve ne qytetin e Shkodres. Ditet fundi ka pasur disa raste si pasoje e goditjes nga ataku kardiak. Sipas mjekeve, me te prekurit jane ato me problemet e zemres, pneuomonare,te kockave si dhe periudha gripale. Ne veçanti jane mosha e trete dhe femijet e vegjel, qe duhet te kene me shume kujdes ne kete periudhe. Mjekja e urgjences prane poliklinikes Shkoder, Sehar Baraku, thote se pacientet duhe te tregohen te vemendshem ne kete situate ku tempratura ndryshoi shume shpejt:

Gjithashtu kjo periudhe mbarte edhe gripin, ndaj te cilit duhet te bejne kujdes sidomos pacientet me semundje kronike. Mjeket keshillojne qe te vleresohet çdo shqetesim shendetesor ne kete periudhe, me qellim qe te parandalohet perkeqesimi i shendetit. Kjo kerkon konsultim te vazhdueshem me mjeket qe ne momentet e para, pasi nevhlehtesimi eshte me pasoja.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts