Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetBashkia Shkoder shperfill komunitetin

Bashkia Shkoder shperfill komunitetin

-

Punimet që kanë nisur në disa nga rrugica te Shkodrës kanë ngjallur edhe reagimin e specialistëve dhe banorëve të zonë. Në Gjuhadol ka nisur puna për rikonstrukcionin e rrugicës së Murgeshave, asaj të Gurakuqeve dhe të Gurazezve. Për specialistin e Mjedisit Viktor Jubani njëherësh edhe banorë i zonës këto punime po bëhën pa u konsultuar me komunitetin dhe pa pasur parasysh ndikimin në mjedis. Ai shprehet se këto janë probleme që në hartimin e projekteve disa vite më parë.

Jubani shton  se ndërtimi i këtyre rrugëve në formën e pedonlaes do ketë një ndikim negative në ambient dhe mirëmbajtja e tyre është shumë e vështirë.

 

Aktualisht po punohet në disa rrugica të Shkodrës të cilat janë hapur të gjitha përnjëherësh e ndërsa nuk po respektohen kriterët e vendosura. Me kete forme investimi bashkia Shkoder po tregon edhe njehere tjeter se ndryshe nga deklarimet, vijon te shperfill komunitetin.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts