Wednesday, July 24, 2024
HomePolitikëStrukturat e reja drejtuese te LSI

Strukturat e reja drejtuese te LSI

-

Përmbyllja e punimeve dy ditore të konventës së lëvizjes socialiste për Integrim, u pasua me shpalljen e rezultatit zgjedhor për strukturat e reja drejtuese. Petrit Vasili do të jetë zëvëndëskryetar i LSI, ndërsa dy nënkryetarët e saj janë Luan Rama dhe Kejdi Mehmetaj. Në postin e sekretarit të përgjithshëm u zgjodh me shumicë votash Endrit Braimllari.

Ndërsa kryetari i LSI Ilir Meta u kujdes të falenderonte edhe ata që humbën në garën për drejtuesit e forumeve të reja të partisë.

 

Konventa zgjodhi edhe delegatët e Këshillit Drejtues të LSI-së, ku 30% e tyre janë gra. Moto e ketij forumi ishte “Një shans për të gjithë” dhe ne te moren pjse 3200 anëtarë të LSI.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts