Sunday, July 21, 2024
HomeAktualitetKulla: Nuk kërcënohemi nga terrorizmi !

Kulla: Nuk kërcënohemi nga terrorizmi !

-

Ne një interviste për TV1 – Channel, Eksperti i njohur i për problemet e sigurisë, Ilir Kulla, thotë se duhet te pritur vendimi i institucioneve për zhurmën dhe arrestimet qe u bene ne prag te ndeshjes Shqipëri – Izrael, por nuk shikoi një kërcënim potencial terrorizmi:

 

Kulla thekson se edhe zhurma mediatike e kohëve te fundit për një kërcënim te Ballkanit nga terrorizmi, nuk ka argumente bindëse:

 

Ndërsa rreth deklaratës se Kryeministrit, Edi Rama, se nuk heziton te takohet as me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, eksperti Ilir Kulla shprehet:

Kulla hell poshtë edhe opinionet kohëve te fundit për rritje te influencës se Rusisë ne Ballkan, duke kujtuar se asnjëherë Rusia nuk e ka nxjerre Ballkanin nga agjenda e saj.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts